tisza-völgye_100

Képzések

“Mondd el nekem – elfelejtem, 
Mutasd meg – emlékszem, 
Hagyd, hogy tegyem – megtanulom!” (Konfuciusz)

A természetjárás hagyományos (gyalogos, kerékpáros és vízi) mozgalmi szakágai az aktív turizmus fejlesztési irányait követve, lassan turisztikai termékekké formálódnak.

Az egyesületi keretek között közösségi tevékenységet végző önkéntesek mellett egyre nagyobb számban vannak jelen a tisztán piaci szolgáltatást nyújtó túravezetők.

A mozgalmi, civil, nonprofit tevékenységek és a csak sportszolgáltatást nyújtó, valamint az aktív turizmus irányába szakosodó utazásszervezők színes palettájának figurái között sokszor éles különbséget, ugyanakkor gyakran összemosódást tapasztalhat meg a kiránduló, a természetjáró, a túrázó.

Túravezető képzésünk újszerűsége nem a moduláris jelleg, hanem azok tartalma: a túravezetéshez szükséges kompetenciák fejlesztése.
Az “Általános” és a “Turizmus” moduljaink mindhárom szakág (gyalogos, kerékpáros, vízi) alapjai.  A 120 órás képzés résztvevőjét 3 modulban (3 x 40 óra) az előzetesen megszerzett tudása megerősítésével, rendszerezésével, az adekvát készségei és képességei fejlesztésével segítjük a túravezetői tevékenység, a túravezetői munkakör, a túravezetői foglalkozás végzéséhez szükséges kompetenciák megszerzéséhez.
(Felnőttképzési nyilvántartási száma: B/2023/001150)

A képzés teljesítését a képzés résztvevőjének kérésére Tanúsítvánnyal igazoljuk, ha

  • a képzés résztvevője a képzési órák 10%-ánál kevesebbet hiányzott,
  • a képzési modulok tananyagegységei feldolgozása során az egyéni és csoportos feladatmegoldásban aktívan vett részt, és
  • a képzés során a képzés résztvevője az általa készített és az oktatók által kiállított dokumentumokat – a Túravezetői portfólióját – egybeszerkesztette.

Akiknek ajánljuk:

  • Formális szakképzés hiányában a tanulási eredményei igazolásával a természetjárás szakági túravezetőjeként munkába álló, vagy munkakörökben foglalkoztatott személyek.
  • Önkéntes tevékenységgel tapasztalatot gyűjteni, kulcsképességeit fejleszteni kívánó diákok, fiatalok.
  • Természetjáró programokat működtető civil szervezetek önkéntesei.

Egyéb képzéseink (konzultációk, workshopok, tréningek) az aktív turisták fogadásához szükséges kompetenciák tudatosítását, fejlesztését célozzák.
A sokféle, ritkán összehangolt vidékfejlesztési programok között a turizmus által is generált konfliktusok tapasztalhatóak, melyek a kisvárosi és a falusi térségek fejlődését gyakran akadályozzák.
A természetjárás a turisztikai szektor szempontjaiból erőtlen turisztikai termék, csekély gazdasági erejű tevékenység.  Ugyanakkor az ebből származó bevételek helyben maradnak, nem vándorolnak el. Ezen képzéseink fontos célja az is, hogy a helyi lakosságnak is élményt jelentsen a túrázók fogadása, és az aktív turisták tapasztalatai is intenzívebbek legyenek.

Ehhez meghatározzuk a szükséges szolgáltatásokat és eszközöket, és a csoportosított a közös szakági igényekhez igazodva helyi szolgáltatókat rendelünk.
Megkeressük a különböző működési területű szolgáltatók együttműködési lehetőségeit, és körvonalazzuk az együttműködések feltételeit, megfogalmazzuk azok szabályait.

Akiknek ajánljuk:

Egy-egy kistérség aktív turizmusa fejlődésért elkötelezett/motivált/felelős civilek, turisztikai szakemberek, önkormányzati turisztikai referensek, különböző szolgáltatási szektorokban szolgáltató vállalkozók, természetvédelmi szakemberek.

Tervezzünk közösen!

Scroll to Top